Megemlékezés Nagykárolyban - málenkij robot

2015.01.13 20:26

 

 2015 január 9-én pénteken 15 órától Nagykárolyban, a Károlyi Kastély lovagtermében háromnyelvű konferenciával nyitották meg a deportáltak emlékére szervezett rendezvénysorozatot, amit a Nagykárolyi Német Demokrata Fórum a szatmári svábok "malenkij robotra" hurcolásának emlékére rendezett.

 

   

 A rendezvényen  több előadó tárta a résztvevők elé a témában végzett kutatómunkáját az egykori szovjet lágerekről és a kor történelmi hátteréről. Ezután egy rövidfilm vetítés következett az MTVA munkatársának jóvoltából.  A napot egyesületünk irodalmi műsora zárta, ami ebben a csodálatos környezetben minden eddiginél megkapóbbra sikerült.

 

 Köszönet illeti Tircsi Richárd Urat az Emberi Erőforrások Minisztériuma Egyházi, Nemzetiségi és Civil Társadalmi Kapcsolatokért Felelős Államtitkársága osztályvezetőjét, hogy eljuthattunk erre az eseményre. 

 

A rendezvényen készült fotókat a képre kattintva érheti el.