Ha május, akkor Káposztafesztivál...

2023.05.18 21:37

 

 Idén is eljött az a bizonyos májusi hétvége, amikor minden utcába töltött káposzta illatát viszi a szél Rátkán.

 Mint minden éven, most is tevékenyen részt vettünk az eseményen. Pénteken a már szokásosnak számító hostubázáson láttuk vendégül és táncoltattuk meg itthoni és külföldi vendégeinket. A jókedv megmaradt szombatra is, amikor az iskola udvarán megkezdődött a főzőverseny. Bár a zsűri döntése szerint a versenybe szállt 18 csapat közül végül nem fértünk fel a képzeletbeli dobogóra, mégis a közönség megajándékozott minket a "leghosszabb sor" különdíjjal. Az ételosztás kezdete előtt már fél órával hosszú, tömött sor alakult ki a sátrunk előtt, ami igazán szívet melengető látvány volt. 

Ezúton szeretnénk megköszönni a kitüntető érdeklődést és a bizalmat és őszintén reméljük, hogy ízlett a káposztánk. Az ízek varázslója, csapatunk főszakácsa ezúttal is Müller Norbert volt.

 

Délután az új, fiatal tagokkal kiegészült tánccsoportunk lépett a színpadra és szórakoztatta a sváb kultúrára éhes közönséget. 

 

(további fotók a képre kattintva!)